Jakie są najczęstsze przeciwwskazania do stosowania kamagry?

Według szacunków z końca 2018 roku na rynku światowym było ponad tysiąc dwieście preparatów podpisanych jako środki na problemy z potencją. Zaledwie dziesięć procent z nich to preparaty zarejestrowane jako leki. Cała reszta to suplementy lub środki pozamedyczne, których działanie nie zawsze jest potwierdzone klinicznie. Wyjątkiem jest kamagra – preparat dość znany w środowisku, bo wykorzystujący te same mechanizmy co popularna viagra. I jak ona mający kilka przeciwwskazań do stosowania.

Problemy z sercem

Jako suplement diety nie jest ona dostępna na receptę i kupić ją może każdy. Najczęściej sprzedawana jest w internetowych aptekach i na stronach producentów, bo taka forma zakupu gwarantuje mężczyznom największą anonimowość. Jednak nawet jako suplement ma swoje przeciwwskazania, które eliminują niektóre osoby ze stosowania tego środka. Absolutnym wymogiem jest posiadanie zdrowego serca; wszelkie wady, zwłaszcza te poważniejsze, które wymagają brania specjalistycznych leków, automatycznie wykluczają zażywanie kamagry!

Problemy z układem krwionośnym

Nieodłącznie z powyższym przeciwwskazaniem łączą się również problemy związane z układem krwionośnym, dolegliwościami z ciśnieniem krwi, ryzykiem powstania miażdżycy itp. Takie choroby są czynnikiem zwiększającym ryzyko stosowania sildenafilu zawartego w preparacie, ale istnieje sposób, aby mimo to skorzystać w niektórych przypadkach z kuracji. Warunkiem jest jedna wizyta u lekarza i dobranie odpowiedniej dawki preparatu oraz zażywanie jej pod ścisłą kontrolą specjalisty.

Alkohol i używki

Podstawowym przeciwwskazaniem jest też picie alkoholu lub korzystanie z innych używek. Nie tylko obniżają one i niekiedy całkowicie likwidują prawidłowe działanie środka na potencję, ale mogą również prowadzić do poważniejszych zaburzeń zdrowotnych. Pocenie się i gwałtowne łapanie oddechu mogą być objawami połączenia preparatu z alkoholem lub substancjami narkotycznymi, dlatego kamagra może być stosowana tylko przez pacjentów, którzy nie mają w danej chwili żadnych nałogów.

Bezpieczeństwo to podstawa

KamagraKażde opakowanie kamagry zawiera oczywiście ulotkę wymieniającą kilka dodatkowych przeciwwskazań, np. niedawno przebyte operacje czy różne typy zażywanych leków, które wykluczają korzystanie z takiej kuracji (w tym rozrzedzające krew). Przeczytanie ulotki to absolutna podstawa, jeśli pacjent chce mieć pewność, że zażywanie środka na potencję mu nie zaszkodzi, a nawet jeśli nie wystąpią efekty uboczne, to że jego działanie będzie prawidłowe i skuteczne.